Hans Hoogeveen, die ik interviewde voor een passieverhaal, heeft een aantal tips voor mensen die niet meer prettig in hun baan zitten of hun werk verliezen.
Oplossingen liggen vaak dichterbij dan je denkt.
Zorg dat je wakker blijft voor wat er gebeurt in de wereld. Wat drijft je echt, waar word je warm van? Hij hoort te vaak dat iemand ergens warm van wordt, maar daarvan blijkt dan geen werk te maken te zijn. Je kunt dan onderzoeken of dat in een werkvorm te vatten is en dan kijken wat en wie je daarvoor nodig hebt. Als je met een goed verhaal bij je werkgever komt, wil deze vaak wel investeren. Hans kent situaties van mensen die van hun werkgever geld kregen om een paar uren per week stage te gaan lopen om iets nieuws uit te proberen. Zo kun je vanuit een bestaande situatie aan iets nieuws bouwen. Als je dan opeens op straat komt te staan, heb je een plan B.
Wat je niet moet doen is achterover leunen en denken dat anderen het wel voor je regelen. Neem zelf de regie. En geld?? Natuurlijk heb je geld nodig, maar niet alle acties om ander werk te vinden kosten geld. En op het einde van een loopbaan kan het mogelijk financieel wel iets minder. We moeten van het idee af dat inkomen altijd gelijk moet blijven.
Lees het verhaal op deze site van Hans Hoogeveen, die kookt vóór en mét mensen met een verstandelijke en of lichamelijke handicap, na een loopbaan als begeleider, leidinggevende en P&O-manager.

